Chcesz mieć dobry seks? Wyśpij się!

Opiniotwórczy The Journal Sexual Medicine publikuje ciekawy artykuł pokazujący jak bardzo niewyspanie kobiet wpływa na ich problemy w łóżku.

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan przeprowadzili eksperyment na 171 studentkach, który miał za cel zbadanie wpływu trybu życia na seksualność kobiet. Każda uczestniczka codziennie rano przez dwa tygodnie trwania eksperymentu była badana pod kątem długości snu, czy problemów z zasypianiem.

Jakie były konkluzje z badania amerykańskich naukowców? Między innymi udowodniono, iż u kobiet będących w związku, każda dodatkowa godzina snu jest jednoznaczna z podwyższeniem poziomu pożądania oraz wzmożoną aktywnością seksualną (wzrost o 14% do normalnej skali). Co więcej, badacze odkryli, że kobiety, które dłużej spały, posiadały bardziej nawilżoną pochwę podczas seksu, niż uczestniczki eksperymentu, wypoczywające krócej w nocy. Co ciekawe, naukowcy zaznaczają, że trzeba podkreślić brak związku wieku, rasy czy trwania cyklu miesiączkowego na wyniki badań.

Chciałoby się powiedzieć: im dłużej śpisz, tym masz lepszy seks! Jednak jak mówi doktor David Kalmbach, nie jest to w stu procentach prawda: „(…) sen jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na życie seksualne, jednak istnieje wiele innych, które mogą być przyczyną problemów w łóżku, np. stres”.

Sen ma wpływ na życie seksualne nie tylko u kobiet. The Journal Sexual Medicine w 2013 roku opublikował również wyniki dotyczące mężczyzn, z których wynika, że wyższy poziom wyspania panów jest wprost proporcjonalny do wzrostu zainteresowania kobiet danym partnerem oraz zwiększeniem prawdopodobieństwa znalezienia partnerki seksualnej.

Główny morał wynikający z badań amerykańskich naukowców jest oczywiście banalny: aby zachować lepsze życie seksualne, należy spać przynajmniej osiem godzin dziennie.

pan godowego

Komentarze

Dodaj komentarz