TOP 5 seks pytań, które wstydzisz się zadać po ślubie

Czy po ślubie jest łatwiej rozmawiać o seksie? Powinno tak być, jednak szczerość w temacie naszej seksualności nie jest prostą sprawą. Przygotowaliśmy dla Was zestaw najpopularniejszych pytań, które są dla nas kłopotliwe.

1. Problemy z orgazmem to tabu numer jeden polskich – i nie tylko – sypialni. Temat niezmiernie delikatny, bowiem zaczynając w nieodpowiedni sposób rozmowę z partnerem, możemy w bardzo łatwy sposób go urazić i zablokować. Zatem jak rozmawiać, aby w przyszłości poprawić nasze życie seksualne?

Mężczyźni wbrew pozorom to dosyć delikatne istoty. I bardzo łatwo urazić ich ego. Dlatego, drogie Panie, nie mówmy im na pierwszym etapie rozmowy dosłownie o co nam chodzi. Warto zacząć rozmowę o tym, co tak naprawdę podoba nam się w łóżku. Sposób dotyku, pieszczot, czy oprawy seksu. Powiedz mu: lubię jak pieścisz mnie właśnie w tym miejscu – to doprowadza mnie do orgazmu lub myślę, że udałoby Ci się mnie maksymalnie rozpalić, jeśli będziesz to robił właśnie w ten sposób. Naprowadźmy partnera metodą drobnych kroczków na nasz punkt „G”. Taki sposób przedstawiania sytuacji z pewnością pozwoli mu poznać lepiej Twoje potrzeby i ciało, jednocześnie nie blokując jego ego bezpośredniością w stylu: nie mam orgazmów z Tobą – zrób coś z tym!

2. Jak często powinniśmy uprawiać seks w małżeństwie? Może wyda Wam się to dziwnym pytaniem, ale pojawia się ono dosyć często.

Pamiętajcie, że po pierwsze nie liczy się ilość, ale jakość! Odpowiednia gra wstępna i atmosfera w łóżku to podstawa! Częstotliwość zależy od Was obojga. Jeśli jeden z partnerów ma większe libido, a drugi mniejsze, to powinniście znaleźć rozwiązanie po środku swoich potrzeb.

3. Czy mogę fantazjować, o rzeczach, które mogą skrzywdzić mojego partnera?

Partnerzy głównie fantazjują na temat seksu z inną kobietą czy mężczyzną. Czy to normalne? Według seksuologów nie ma w tym nic zdrożnego. Dopóki, dopóty zostaje to w ramach marzeń. Same fantazje pełnią w tym wypadku formę symbolu, który spełniają bardzo pozytywną rolę przy tworzeniu atmosfery podniecenia z Twoim partnerem.

4. Jak mam powiedzieć mężowi o zmianach libido w trakcie ciąży?

Okres ciąży to wyjątkowy okres w życiu kobiety, jaki i mężczyzny. Najlepiej podsuń mu kila artykułów na ten temat, co pozwoli mu zrozumieć zmiany, jakie przechodzi Twoje ciało. Pierwszy trymestr raczej będzie dla Was najmniej aktywny seksualnie, bowiem Twój organizm będzie przechodził istną burzę hormonów. Kolejne trzy miesiące to zwrot o 180 stopni, bowiem libido kobiet i ochota na seks bardzo mocno się wzmaga. Zaś trzeci trymestr to okres, gdzie Twój brzuszek będzie coraz bardziej przeszkadzał w igraszkach, zatem znowu będzie Wam nieco trudniej, ale to nie znaczy, że gorzej 😉

Twój partner przez cały okres ciąży oraz połóg powinien wiedzieć, że wymagasz szczególnej dozy delikatności, cierpliwości oraz dopieszczania! Jest to doskonały okres na poznawanie ciał partnera oraz kreatywnego kombinowania, np. z gadżetami, czy seksem oralnym (szczególnie w trakcie ostatnich 3 miesięcy).

[button url=https://godowy.pl/seks-w-ciazy-wybierz-pozycje-dla-siebie/ icon=arrow-right]Seks w ciąży[/button]

5. Czy robię coś złego przekonując żonę do spróbowania seksu analnego?

Otwartość na nowe pozycje nie jest niczym niepoprawnym. Świetnie, że potrafisz powiedzieć o swoich fantazjach. Jednak seks analny jest szczególną formą uprawiania miłości, która zawsze powinna być wyrazem przyzwolenia obydwu partnerów. Pamiętajcie, że seks ma sprawiać przyjemność, a nie ból, zatem jeśli już obydwoje zdecydujecie się na uprawianie miłości w takiej formie, to należy pamiętać o podstawowych zasadach. Po pierwsze, jeśli partnerka poczuje ból – przerwijcie. Po drugie, samo uprawianie seksu analnego poprzedźcie masażem ciała – w tym odbytnicy – przy użyciu lubrykantów.

pan godowego

Komentarze

Dodaj komentarz