Szkoła seksu w Planete+

Telewizja Planete+ wyemituje dziesięcioodcinkową serię programu, który porusza temat seksualności Polaków. Jednak czy można czegoś nauczyć się z cyklu prowadzonego przez Jaonnę Keszkę?

Jak zauważyli złośliwie internauci, na pewno nie nauczymy się z niego polskiej gramatyki. Szkoła seksu Joanny Keszka (poprawna odmiana Keszki) to rozrywka, która w zamyśle miała łamać wiele tabu oraz być poniekąd programem edukującym dla przeciętnych polskich kochanków. Założenie było jak najbardziej słuszne, bowiem potrzeby w tej tematyce są z pewnością spore.

Scenariusz każdego odcinka koncentruje się na rozmowie z dwoma parami, które dostały się do programu z castingu. Wszyscy uczestnicy show dostają dwa typy zadań – jedno teoretyczne, które ma pokazać stopień poznania potrzeb seksualnych partnera. Drugi etap skupia się już na praktycznym zastosowaniu porad dawanych przez prowadzącą. Po ostatniej części, pary opisują co robiły oraz opowiadają o swoich miłosnych doznaniach z nocy.

Keszka bardzo podkreśla, abyśmy nie zapominali o radości, jaka płynie z seksu, co naturalnie jest bardzo pozytywne i ważne w niekiedy szarej, polskiej rzeczywistości. Oglądając jednak powyższy program mieliśmy nieodparte wrażenie, iż stracił on zarówno swoją misyjność, jak i rozrywkowy charakter, który zakładali twórcy. Dla przykładu: chociaż zamysł pokazywania sex-gadżetów był bardzo dobry, to jednak ogranicza się do pewnego oczywistego spektrum (wibrator, olejki do masażu oraz kulki do ćwiczenia mięśni Kegla). Nie da się nie zauważyć również, iż prowadząca bardzo mocno próbuje nakierować program na sprawianie rozkoszy partnerce. Mężczyzn nieco stawiając z boku.

szkoła seksu

Sama forma prowadzenia rozmowy (w dosyć ogólnikowy sposób) z bohaterami danego odcinka, w większości przypadków sprawia, iż są oni dosyć sztuczni i raczej mało można z nich wyciągnąć konkretnych odpowiedzi. Być może sam program pomaga uczestnikom w odkrywaniu partnera i samego/samej siebie, jednak bardzo mało elementów poradnikowych pokazuje samemu widzowi.

Na razie mogliśmy obejrzeć 5 odcinków Szkoły seku Joanny Keszka, może w kolejnych odsłonach programy nabiorą nieco charakteru oraz formy, z której przeciętna polska para będzie mogła czegoś się nauczyć.

Program można obejrzeć w Planete+ w każdą środę o godzinie 23:00, powtórki zaś w sobotę o 23:00.

pan godowego

Opublikowano

w

,

przez

Komentarze

Dodaj komentarz