Służąca, czyli niegrzeczne gierki

Zaskakujące i piękne kino prosto z Korei. Chan-wook daje nam lekcję erotyzmu oraz pięknego malowania obrazem.

Po Oldboyu, Pani Zemście, czy Pragnieniu koreański mistrz budowania napięcia prezentuje w Polsce swój najnowszy film pt. Służąca. Nietuzinkowy film Park Chan-wook przedstawia historię intrygi, która splotła życia trzech postaci. Tytułowa służąca, to dziewczyna z biednego domu, która ma zostać jednym z trybików, dzięki któremu zwykły hochsztapler i uwodziciel zdobędzie serce i majątek bogatej panny do wzięcia.

Wszystko idzie zgodnie z planem, dopóki sama służka nie zacznie sama rozkładać karty w tej grze i rozkochiwać sukcesorkę rodu.

Służąca to wyjątkowy film, który zostanie zapamiętany nie tylko ze względu na przepiękne zdjęcia Chung Chung-hoona oraz niesamowitą – momentami groteskową wizję – Park Chan-wooka. Ah-ga-ssi to również podniecające i odważne sceny lesbijskiego seksu oraz sadomasochistyczne praktyki jednego z bohaterów, które przyprawiają o gęsią skórkę.

Ten zaskakujący film, to stan ciągłego napięcia, które zostanie zachowane aż do ostatnich kadrów Służącej. Z pewnością jest to film dla widzów o bogatej wrażliwości, a także mocnych nerwach.

 

sluzaca_plakat

Tytuł: Służąca

Tytuł oryginalny: Ah-ga-ssi

Data polskiej premiery: 4 listopada 2016

Reżyseria: Park Chan-wook

Zdjęcia: Chung Chung-hoon

W rolach głównych: Kim Min-hee, Ha Jung-woo, Kim Tae-ri

 

 

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz