seks pozycje w ciąży

Seks po urodzeniu dziecka może być jeszcze lepszy

Pojawienie się dziecka to poważny szok dla każdego związku, a kontynuacja życia intymnego dla rodziców niejednokrotnie okazuje prawdziwym wyzwaniem. Jak podołać wyzwaniu i nie zaniedbać swoich potrzeb seksualnych?

To zadanie nie jest proste, ale nie jest też nieosiągalne. Między zmianami pieluch a nocnym karmieniem można jednak znaleźć chwilę na romantyzm oraz niezły seks. Co jest kluczem? Oczywiście gra zespołowa!  Wiem, łatwo powiedzieć, ale trudniej zrobić, kiedy śpi się po kilka godzin na dobę, a na dodatek Twój bobas co wieczór doświadcza kolki. W takim stanie – w szczególności kobiety – są jak tykające bomby, a kłótnie często stają się normalnością.

Jak grać do jednej bramki? Podzielcie się obowiązkami! Jeśli partnerka zostaje z dzieckiem w trakcie dnia, partner po pracy zdecydowanie powinien ją odciążyć w obowiązkach. Zabawy z maluchem nie tylko wzmacniają więź ojca z potomkiem, ale również powinny być naszą nową, świetną rozrywką. Podzielcie się również nocną wartą. Oczywiście mężczyzna nigdy nie będzie karmił piersią, ale samo przyniesienie dziecka o 3 rano do matki z pewnością jest miłym gestem, który niejednokrotnie doda otuchy mamie małego terrorysty 😉

Najnowsze badania potwierdzają ten pogląd. Jak mówi Daniel Carlson, socjolog z Uniwersytetu Georgia: kiedy matka bierze na siebie całą odpowiedzialność za wychowanie i pielęgnację dziecka – lub odwrotnie dominuje ojciec – to prędzej czy później pojawi się stan frustracji. Przekłada się to bezpośrednio na życie seksualne, które oceniane jest z reguły bardzo nisko. Jak się okazuje problem znika, kiedy partnerzy dzielą się obowiązkami fifty-fifty. Partnerzy najczęściej są mniej przemęczeni i bardziej zadowoleni. Bezpośrednio przekłada się to na związek i większą satysfakcję z pożycia seksualnego.

Jasne, prawda? Pamiętajcie, że przechodzicie trudny okres w życiu! Rozmawiajcie często i pamiętajcie, aby nie zaniedbywać swoich obowiązków względem partnera. Ta zasada nie tylko będzie doskonałą solucją na lepsze życie seksualne w trakcie wychowania bobasa, ale z pewnością może okazać się złotym środkiem w trakcie całego okresu wychowania dzieci.

Podsumowując – stając się rodzicem, nie przestajesz być partnerem! I pamiętajcie, dzieci będą potrzebować Was z czasem coraz mniej, to ze swoim partnerem macie spędzić emeryturę 😉

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz