Właśnie uprawiałam seks, czyli Pamiętniki nastolatki

Właśnie tymi słowami anonsuje się w swoim audio-pamiętniku Minnie Goetz, główna bohaterka The Diary of a Teenage Girl, który już niedługo zobaczymy również w polskich kinach.

Film opowiada o 15-letniej nastolatce mieszkającej w San Francisco lat siedemdziesiątych. Czyli dokładnie w samym epicentrum rewolucji seksualnej Zachodniego Świata. Minnie, którą gra Bel Powley, żyje w małej klitce ze swoją matką Charlotte (Kristen Wlig) oraz jej pociągającym chłopakiem Monroe, w tej roli znany, między innymi z True Blood, Alecander Skarsgard.

Główna bohaterka jest stateczną dziewczyną, która raczej nie wyróżnia się z tłumu – w przeciwieństwie do swojej matki, do której przymiotnik „typowa” raczej kompletnie nie pasuje. Charlotte bowiem uwielbia imprezy i biały proszek. A swoją nastoletnią córkę wciąż namawia do ubierania się bardziej sexy oraz robienia sobie makijażu.

 

Niepozorna Minnie wdaje się jednak w szalony romans z chłopakiem… swojej matki. Jak się skończy ta przygoda? Już niedługo dowiecie się z kin! Z pewnością tło rewolucji seksualnej oraz niesztampowy scenariusz niejednokrotnie zaskoczy Was. Jedno jest pewne, doświadczycie seksualnego przebudzenia!
Film, debiutującej w roli reżyserki Marielle Heller, został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie. Sam obraz jest adaptacją autobiograficznej książki o tym samym tytule, autorstwa Phoebe Glockner.
pamietnik nastolatki
Tytuł: Pamiętnik nastolatki
Tytuł oryginalny: Diary of a Teenage Girl
Data premiery: 2015
Reżyseria: Marielle Heller
Obsada: Bel Powley, Kristen Wlig, Alecander Skarsgard
pan godowego

Komentarze

Dodaj komentarz