erotyzm w starożytności

Jurny młodzieniec i baba, czyli Ezop pisze erotyk

W cyklu Nowele Erotyczne będziemy przedstawiali Wam najznamienitsze fragmenty lub pełne wersje noweli oraz wierszy erotycznych, które aż kipią sprośnością i seksem!

Nasz cykl z pewnością odda nie raz ducha epoki, z której pochodzi dany utwór. Miłej zabawy ze swawolnymi literatami!

 

JURNY MŁODZIENIEC I BABA

 

Pewnego razu młodzieniec szedł drogą w czasie wielkiego upału. Na swej drodze spotkał starą kobietę podążającą tą samą ścieżką.

Baba była tak mocno wymęczona upałem i trudem podróży, iż ledwie trzymała się na nogach. Żal mu się zrobiło kobieciny, dlatego wziął ją na swoje barki. Kiedy tak szedł i niósł kobietę, nagle obudziła się w nim chuć. Postawił niewiastę na ziemi i bez żadnego ceremoniału dobrał się do niej. Co ty ze mną wyprawiasz?  – zapytała go głupio niewiasta. A on jej na to: Jesteś zbyt ciężka, chcę ci więc zetrzeć trochę ciała: dlatego tak się ocieram”. Gdy już dopełnił rzeczy, znowu ją podniósł z ziemi i włożył na swoje barki. Kiedy przeszli kawałek drogi, kobieta znowu zapytała młodzieńca: Chyba jestem jeszcze zbyt ciężka; możesz więc znowu zetrzeć trochę mojego ciała”.

Autor: Ezop

Ezop był greckim pisarzem, który żył w VI w. p.n.e.. Według pism był Frygijczykiem i po latach bycia niewolnikiem został wyzwolony.

Znany był głównie ze swoich inteligentnych i pikantnych przypowieści oraz mądrych majek. Interesowało go głównie życie zwykłych obywateli, dlatego też w swoich dziełach używał prostego i dosadnego języka, który doskonale oddawał klimat jego historii.

 

Tłumaczenie: Redakcja wg. Corpus Fabularum Aespicarum, H. Hunger, 1959, Fabulae Aespicae collectae, C.Halm, 1911

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz