Nagie kobiety w TV są zawsze dewiantkami

Australijska aktorka, Caitlin Jean Stasey (najbardziej znana z filmu Ja, Frankenstein) sprzeciwia się postrzeganiu nagich kobiet w telewizjiWedług gwiazdy z Antypodów mały ekran przedstawia je zawsze jako: dewiantki, uwodzicielki, czy demony seksu. Aby przeciwstawić się temu stereotypowi założyła stronę internetową, na której pokazuje kobiety w zupełni innym świetle.

Caitlin Stasey, źródło: herself.com
Caitlin Stasey, źródło: herself.com

Jak tłumaczy Stasey, wiele jej przyjaciółek z branży było przerażonych ostatnimi poczynaniami hakerów. Ofiarami internetowych złodziei padły między innymi Scarlett Johanson, Kate Upton, czy Jennifer Lawrence. Uważam, że to, co spotkało te dziewczyny, było obrzydliwe! oburza się Australijka. Już dawno chciałam założyć forum, które pokazywałoby problemy kobiecej seksualności, ale mój pomysł wyewoluował.

 

Uważam, że problem nagości kobiet jest kwestią słabo zbadaną, a telewizja ogranicza się do pokazywania nagich kobiet jako dewiantki, uwodzicielki, czy demony seksu – ubolewa Stasey.

[button url=https://godowy.pl/kolejna-gwiazda-ofiara-hakerow/ size=16 icon=arrow-right]Czytaj więcej na temat hakowania zdjęć znanych aktorek[/button]

Aktorka podkreśla, że właśnie dlatego powstał projekt herself.com (tłum. ona sama), który ma pokazywać kobiety w innym świetle. Takie, jakie są naprawdę. Istnieje taki stereotyp, wykreowany przez telewizję, pokazujący kobietę, która się masturbuje. Zawsze jest piękna, ma rozwichrzone włosy, jest sexy i zmysłowo się dotyka. Przecież wiadomo, że to mit. Ja, kiedy to robię, jestem w dresie! 

SERENITY
Serenity, Źródło: herself.com

 

Caitlin Stasey podkreśla, iż hakerskie wybryki tylko przyspieszyły jej pracę nad stroną. Jak podkreśla aktorka: chcę, aby te wszystkie kobiety nie czuły się samotnie! Chcę złamać wyidealizowany stereotyp, który dołuje zwykłe kobiety, będące matkami, żonami czy córkami!

Witryna stworzona przez australijską aktorkę nie pokazuje tylko nagich fotografii kobiet, ale także przestawia zwykłe historie, opowiadane przez bohaterki foto-reportażu.

Nasza redakcja jak najbardziej popiera wizję Stasey. Poniżej przedstawiamy kilka fotografii, które bez użycia Photoshopa pokazują prawdziwe piękno kobiet.

 

 

Stephanie, źródło: herself.com
Stephanie, źródło: herself.com
Laura, źródło: herself.com
Laura, źródło: herself.com
Serenity, źródło: herself.com
Serenity, źródło: herself.com

Źródło i zdjęcia: herself.com

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz