Mężczyźni i kobiety lubią kochać się o różnych porach – jak to pogodzić?!

Jak udowadniają naukowcy, kobiety i mężczyźni mają odmienne pory aktywności seksualnej.

Według badań, przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców, kobiety wolą kochać się pomiędzy godziną 23 a 2 w nocy. Idealny moment według respondentek to 23:21. Mężczyźni największą ochotę na seks mają rano (mniej więcej od 5 do 9). Zaś 7:54 to pora, podczas której Twój partner będzie chciał na 99% kochać się z Tobą!

Badanie przeprowadzono na ponad 2300 respondentach. Czego jeszcze dowiedzieli się naukowcy? Między innymi tego, iż 68% kobiet i 63% mężczyzn przyznało, iż ich zwyczaje seksualne różnią się od tych, które posiadają partnerzy… co więcej o poranku – czyli podczas pory największej sex-aktywności mężczyzn – zaledwie 11% kobiet ma ochotę na seks.

Jak zatem pogodzić tak bardzo różniące się pory na seks? Cóż, związek to kwestia kompromisu. Gdybyśmy sztywno trzymali się potrzeb danego partnera, to niestety ludzie nie uprawialiby seksu – tłumaczy jeden z naukowców przeprowadzających badanie. Potwierdzają to poniekąd wyniki testów. Niespełna dwie trzecie kobiet i prawie połowa mężczyzn zadeklarowała, że chciała uprawiać seks tak samo mocno, jak jej partner. Ponadto, jak pokazują testy, mężczyźni są raczej bardziej skłonni uprawiać seks – również poza porami największej aktywności – ponad 50% respondentów zadeklarowało stały popęd seksualny. Wśród kobiet było to zaledwie 36% (partnerki podkreślały również fakt, że ich popęd seksualny był napędzany przez nastrój).

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz