Kolejny akt homofobii ze strony Radia Maryja

Ultrakatolickie Radio Maryja kolejny raz pokazuje swój homofobiczny charakter i próbuje wpływać na autonomię telewizji publicznej.

Tym razem stacja ojca Rydzyka zaatakowała TVP 2 za dzisiejszą emisję filmu Płonące wieżowce. Stacja nazwała emisję skandaliczną oraz kompromitującą TVP. Radio Maryja wielokrotnie próbowało również naciskać na prezesa Telewizji Polskiej, aby zdjęto film z ramówki. Najwyraźniej toruńska rozgłośnia zapomniała o dwóch podstawowych aspektach, którymi powinna kierować się telewizja publiczna, tj. misyjności oraz promocji polskiej kinematografii. Aspekty te zdecydowanie są obce radiostacji uderzającej w tolerancję religijną oraz wobec mniejszości narodowych, czy seksualnych.

Płonące wieżowce opowiadają historię Kuby (Mateusz Banasiuk), który żyjąc w związku z Sylwią (Marta Nieradkiewicz), zakochuje się w chłopaku z imprezy. Film pokazuje dramat radykalnych zmian tożsamości, jaki przeżywa sam chłopak oraz jego rodzina, po tym jak Jakub postanawia podzielić się informacją o swoim uczuciu do innego mężczyzny.

Film został wyreżyserowany przez Tomasza Wasilewskiego i zdobył wiele wyróżnień na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Karalowych Warach). Był jednym z najpopularniejszych obrazów polskiej kinematografii w 2013 roku.

Obraz został wyemitowany 3 września o godzinie 22:45 w TVP 2. Redakcja Godowy.pl zdecydowanie poleca ten ambitny film.

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz