seksowny afrodyzjak

Granat – skuteczny afrodyzjak

Rajski owoc

Granat jest znany ze swoich pobudzających właściwości od starożytności. W biblijnej Pieśni nad Pieśniami ten soczysty owoc jest wymieniany wielokrotnie – między innymi w słowach panny młodej z wesela:

O, gdybyś był jak mój brat,+ który ssał piersi mej matki!+ Wówczas gdybym cię spotkała na dworze, pocałowałabym cię.+ Nie wzgardzono by mną. Przywiodłabym cię, przyprowadziłabym do domu mej matki,+ która mnie uczyła. Dałabym ci się napić korzennego wina,+ świeżego soku z jabłek granatu. Lewica jego byłaby pod mą głową, a jego prawica obejmowałaby mnie.*

Właściwości tego owocu doceniali nie tylko żydowscy kochankowie, ale również starożytni Grecy, Egipcjanie, czy Chińczycy.

Granat jako afrodyzjak robi karierę również w naszych czasach. Naukowcy z Queen Margaret University w Edynburgu przeprowadzili szereg badań nad tym owocem i udowodnili, iż regularne picie soku z granatu, bogatego w witaminy C, E i potas,  mocno podwyższa poziom testosteronu, co de facto przekłada się na libido. Co więcej, dzięki tej smacznej kuracji ograniczymy ryzyko zachorowań na nowotwory i schorzenia serca, czy poprawimy swoją pamięć.

 

Przepis na sok z granatu

Receptura jest prosta. Potrzebujemy wyciskarkę oraz dwa owoce granatu, aby uzyskać szklankę soku.

Najlepszy sok uzyskamy z owoców, które są mocno dojrzałe. Niestety idealny sok z granatu wypijemy tylko w „ciepłych krajach” np. Izraelu, gdzie owoce dojrzewają na Słońcu.

 

Dla łasuchów coś słodkiego

Jeśli nie lubicie soku, polecamy słodki deser z granatów.

Do jego przygotowania potrzebujemy:

  1. bezy (można je zrobić samodzielnie lub zakupić w delikatesach)
  2. słodkiej śmietany kremowej 30%
  3. jednego owocu grantu

Wykładamy dno miski bezą. Następnie ubijamy śmietanę i wykładamy ją na bezę. Na koniec obsypujemy całość ziarenkami granatu!

Deser gotowy! Smacznego!

 

 

*wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1001060423 (fragment Pieśni nad Pieśniami z Biblii)
pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz