Brytyjski uniwersytet płaci studentom za seks

Jeśli nie wiadomo do końca o co chodzi, to z pewnością za to odpowiedzialni są naukowcy! Tym razem nie amerykańcy, ale brytyjscy. O co chodzi? Badacze chcą zapłacić studentom za uprawianie seksu przed kamerą!

Inicjatywa naukowców z Uniwersytetu w Coventry to część projektu Wrapped, czyli „zapakowany/zawinięty”, który polega na rozpowszechnieniu bezpiecznego seksu. Władze uczelni chcą przekonać społeczność do tego, że uprawianie miłości może być przyjemne i seksowne również z prezerwatywą.

Obecnie naukowcy szukają par studentów w wieku 18-25 lat, którzy zgodzą się wziąć udział w edukacyjnym eksperymencie. Każda para za uprawianie seksu w pozycji klasycznej, a także w samochodzie, dostanie od Uniwersytetu aż £ 400!

Jeśli nie jesteście ekshibicjonistami, to jedynym minusem jest to, że każde zbliżenie zostanie dokładnie udokumentowane na filmie, a następnie upowszechnione widzom powyżej 18 roku życia!

Same filmy dostaną się do uniwersyteckiego programu dokumentalnego pod nazwą Chance2Change.

Dr Newby, która jest koordynatorem projektu Wrapped podkreśla, że filmowane będą osoby, które są w związku i łączy ich miłość.  Jak podkreśla naukowiec: – Istotą projektu jest pokazanie zagrożeń, jakie wiążą się z uprawianiem seksu bez zabezpieczenia.

Aby wziąć udział w programie należy wypełnić specjalny formularz (na stronie Uniwersytetu – c2c.coventry.ac.uk), gdzie podaje się swoje dane i wyraża się zgodę na upublicznienie dzieła naukowców.

Naukowcy podzielili sam projekt na sześć pakietów. Oprócz opcji filmowej uczestnicy mają do wyboru również wsparcie polegające na internetowym kursie pokazującym zagrożenie, pakiecie darmowych prezerwatyw, czy specjalny gadżet (niewidoczna kieszeń, w której można ukryć prezerwatywy). Do obecnej chwili w akcji wzięło udział ponad 130 000 osób.

Inicjatorzy akcji wychodzą z założenia, że lepiej przeciwdziałać niż leczyć choroby weneryczne. Warto wspomnieć, że budżet na leczenie chorób przenoszonych drogą płciową tylko w poprzednim roku kosztował państwo ponad £620 milionów.

Źródło: Coventry University

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz