Newsweek: „Czasem robię chłopakowi loda. Ale się dławię”, czyli życie seksualne polskich nastolatków

Tygodnik Newsweek Polska kolejny raz porusza kontrowersyjny dotyczący seksualności człowieka. Tym razem dziennikarze popularnego periodyku wzięli pod lupę polskie nastolatki.

Kiła, rzeżączka oraz inne choroby weneryczne to coraz częstszy problem młodocianych Polaków, który opisują w swoim artykule, Seks nastalotków: Dziewice idą do nieba, dwie dziennikarki Newsweeka (Maja Kaim i Ewelina Lis).

Przechodząc przez kolejne akapity reportażu, poznajemy krótkie życiorysy młodych adeptów życia seksualnego, którzy nie mają pojęcia o antykoncepcji oraz podstawowych zagadnieniach higieny intymnej. Jak pisze Kaim i Lis, głównym winnym obecnego stanu rzeczy jest naturalnie system edukacji, który źle przygotowuje, szybciej dorastających nastolatków, do wejścia w pierwszy kontakt z seksem.

Problem zachorowań na choroby weneryczne wśród nastolatków nie dotyczy jednak tylko polskich nastolatków. Według badań w Europie średnio zapada na nie co trzecia osoba między 15 a 24 rokiem życia.

Z pewnością rozwiązanie tej kwestii staje się co raz bardziej naglące. Więcej o problemach z seksem wśród nastolatków dowiecie się z najnowszego numeru Newsweeka (18/2015).

Źródło: Newsweek Polska

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz