seks polaków

Seks terapia: o co najczęściej pytają pacjenci

Praca seksuologa to kawał ciężkiej i odpowiedzialnej roboty. Specjaliści od seksu są zasypywani pytaniami, często trudnymi i skomplikowanymi. O co najczęściej pytają pacjenci? Będziecie zaskoczeni!

 

Skąd mam wiedzieć, że jestem z odpowiednim partnerem?

Naturalnym jest, że szukając partnera kierujemy się uczuciami… które jednak, niestety, po czasie mogą odpływać. Przez uczucia i doznania poznajemy świat, co jest bardzo pozytywne. Miłość, złość, czy nienawiść to wyjątkowe uczucia, bardzo mocno nacechowane emocjonalnie. Dlatego pytanie o sens bycia z partnerem jest również dosyć intuicyjne. Jednak zanim dojdzie się do jakiś wniosków, należy przemyśleć swoje uczucia na chłodno.

 

Jak dać żonie/partnerce orgazm?

To pytanie naturalnie najczęściej zadają mężczyźni.

Zacznijmy jednak od początku… pytanie o orgazm jest na tyle złożone, iż z pewnością na jednej wizycie u seksuologa się nie skończy. Orgazm zależy nie tylko od partnera i partnerki, ale również od innych bardzo ważnych czynników. Czy czasami nie śmierdzisz, czy jesteś nieogolony (kiedy ona uwielbia gładką skórę twoich policzków), być może akurat nieumyślnie w trakcie gry wstępnej zbyt mocno wymasowałeś jej plecy.

Wstępem do seksu zakończonego orgazmem jest nade wszystko cieszenie się nim oraz pamiętanie o potrzebach partnera!

 

Rzadko mam ochotę na seks. Czy to wina mojego niskiego libido?

Często problemy związane z tym pytaniem mają podłoże w braku pewności siebie. I łatwo je zredukować odkrywając nowe pola w seksie, np. oral. Przyczyn niskiego libido należy doszukiwać się, np. w depresji, braniu niektórych rodzajów leków, problemach z tarczycą, czy depresji po porodowej.

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz