kamasutra

Seks tantryczny? A co to jest?!

Seks tantryczny? A co to jest?!

Pojęcie seksu tantrycznego jest nieco enigmatyczne, jednak pojawia się coraz częściej przemycane przez celebrytów czy specjalistów. Co ciekawe, ta forma miłości znajduje coraz większe grono zwolenników.

Łamanie stereotypów

Mówiąc słownikowo, ta forma uprawiania miłości to pogłębienie bliskości i intymnych relacji, w celu wydłużenia przyjemności płynącej ze seksu. A to wszystko w imię idealnego stosunku seksualnego.

Samo pojęcie tantry jest związane z tradycją rozwoju duchowego i pochodzi ze starożytnych Indii. Pierwsze wzmianki na ten temat pochodzą sprzed 5000 lat!

Wiele osób poznając podstawy seksu tantrycznego ma mylne pojęcie, iż wydłuża on sam akt i nastawia się na kult samodoskonalenia ciała. Filozofia seksu tantrycznego jednak to głównie poznanie samego lub same siebie – odszukanie swojego ideału miłości oraz poznanie potrzeb duchowych i fizycznych partnera. Podejście takie jest idealną receptą na doskonały seks, ale również związek.

Sami instruktorzy miłości tantrycznej od początku zajęć podkreślają istotność zbudowania postawy samorespektu i potrzeb swojego partnera. Dlatego studiując filozofię seksu tantrycznego, szybko przekonamy się, iż głównie chodzi w niej o podejście psychiczne, a nie samą technikę uprawiania seksu.

Czy dzięki seksowi tantrycznemu, można poczuć przyjemność dłużej?

Filozofia miłości tego typu podkreśla, iż sam akt seksualny jest swoistym „mistycznym doświadczeniem”, które dzięki orgazmowi łączy umysły obojga partnerów. Samo przedłużenie stosunku to niejako efekt samej filozofii i wpisane jest w tradycję tantryków.

Jak tak właściwie się to robi?

Jest kilka podstawowych elementów, na których trzeba się oprzeć rozpoczynając przygodę z seksem tantrycznym w sypialni.

Po pierwsze:

Podczas seksu typowe jest dla nas oddawanie się dotykowi i „granie” na pamięć. Koncentrujmy się bardziej na słuchaniu swoich oddechów, nie spieszmy się. Delektujmy się ciałem partnera i śledźmy jego reakcje na pieszczoty i pocałunki.

Po drugie

Uczmy się dawać i otrzymywać pocałunki

Starajmy się nie zamykać całowania się i pieszczot w sztywnych ramach: „ty mi, a ja tobie”. Poświęćmy kilka minut głębsze poznanie swoich ciał. Pozwólmy partnerowi pocałować się i odkrywać swoje usta i język. Następnie odwróćmy rolę. Oddajmy się temu całkowicie i poznawajmy ciało partnera jak najdogłębniej, uczmy się go!

Po trzecie

Dajcie sobie czas! Oddajcie się sobie, godzina pocałunków, poznawania ciał  i masażu – ale nie seksu! –  z pewnością to zbliży was do siebie… i będzie doskonałą podstawą gry wstępnej.

Interakcje z partnerem w takiej atmosferze z pewnością pozwolą wam odkryć nowe źródła przyjemności.

 

Po czwarte

Nie bój się rozmawiać o seksie i swoich potrzebach. Tradycja praktyk tantrycznych wielokrotnie podkreśla istotność łamania tabu kulturowego związanego z intymnością. Generalnie rzecz biorąc naruszanie  norm społecznych miało mieć wyzwalający i oczyszczający wpływ dla kochanków. Jeszcze niedawno kwestie te miały większe znaczenie, ale dzisiaj przyjmują raczej formę zrzucania z siebie zahamować, aby doświadczać więcej przyjemności z interakcji seksualnych. Szczera rozmowa z partnerem na temat seksu z pewność jest doskonałym krokiem do osiągnięcia tego celu.

Po piąte

Określcie wspólnie jakieś tabu, a następnie przełamcie je! Seks przy zapalonym świetle, krępowanie, czy wzajemne fallacio! Nie ograniczaj się i  nie mów, że nie stać cię na odważny krok w twoim życiu intymnym!

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz