Picie kawy zmniejsza ryzyko problemów z erekcją

Jak donoszą naukowcy z Uniwersytetu w Houston: picie od dwóch do trzech kaw dziennie może znacząco zmniejszać występowanie niepożądanych problemów ze wzwodem.

Jednymi z najcięższych zburzeń seksualnych, które spotykają mężczyzn w cywilizacji Zachodu, jest impotencja oraz problemy z erekcją. W Stanach Zjednoczonych na zaburzenia wzwodu cierpi ponad 18 milionów mężczyzn. W Polsce szacuje się, że ten problem dotyka od 2,5 miliona do nawet 3 milionów panów.

Jak podkreślają naukowcy, powyższa dysfunkcja może mieć znaczny wpływ nie tylko na kwestię współżycia, ale również braku pewności siebie czy agresji i stresu. Problem z erekcją spotyka najczęściej mężczyzn z nadwagą, nadciśnieniem tętniczym, cukrzycą czy panów z problemami psychicznymi.kawa jest doskonałym afrodyzjakiem

Naukowcy z Uniwersytetu Teksańskiego w Houston, po szeregu badań, potwierdzili, że kofeina, która znajduje się między innymi w kawie, posiada właściwości zapobiegające powstawaniu zaburzeń ze wzwodem.

Po analizie prawie 4000 mężczyzn powyżej 20 roku życia badacze zaobserwowali, iż ryzyko powstawania intymnych problemów mężczyzn maleje aż o 42%, jeśli codziennie spożywają mniej więcej 2-3 filiżanki kawy.

Kawa jako afrodyzjak

W USA około 54% mężczyzn powyżej 18 roku życia pije kawę codziennie i wypija około 3 kubków. Dla porównania w Polsce jest to nieco ponad 1 filiżanka. Jak podają dietetycy, kawa obniża występowanie chorób serca, cukrzycy, kamieni żółciowych czy niektórych nowotworów. Jednak są i efekty uboczne, np. zwiększona ilość kawy może spowodować odczucia lęku, a nawet stany depresyjne.

Co ciekawe, naukowcy potwierdzili również, że codzienne spożywanie kawy powoduje zanikanie problemów z erekcją również u mężczyzn otyłych lub tych z wysokim ciśnieniem krwi. Jednak – jak twierdzi dr Lopez, lider zespołu naukowców – ​​kofeina nie zmniejsza ryzyka zaburzeń erekcji u mężczyzn z cukrzycąJest to nieco zaskakujące, bowiem właśnie ta choroba jest jednym z najczęstszych czynników problemów ze wzwodem.

Badacze jednak podkreślają, że wyniki ich badań nie mogą mieć charakteru zaleceń lekarskich, ale z pewnością są dosyć niezłą podstawą do dalszych badań nad korelacją erekcji z kofeiną.

Kawa już od wieków uważana jest za afrodyzjak. Już w starożytności stosowali ją mieszkańcy Ameryki Środkowej i Południowej. Ostatnie badania nad tą używką dowodzą również, iż posiada właściwości sprzyjające walce z rakiem piersi (szwedzcy naukowcy niedawno udowodnili, iż zmniejsza nawrót tej choroby aż o 50%), czy zmniejsza ryzyko ataku serca.

 

 

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz