Córki dancingu [TRAILER]

Film Agnieszki Smoczyńskiej, chociaż jeszcze nie zdążył pojawić się w kinach, to jednak już teraz zrobił sporo zamieszania na polskiej scenie filmowej.

Córki Dancingu, bo właśnie o tym filmie mówimy, jest debiutanckim obrazem młodej reżyserki z Wrocławia. W swoim obrazie pokazuje losy dwóch dziewczyn, które po zderzeniu z nocnym życiem stolicy, przeżywają istną metamorfozę, która jest również ich inicjacją w dorosłość.

Seks, życiowe zawody oraz miłość. Radość przeplatająca się ze smutkiem i chaosem. Córki to film, który z pewnością jest eksperymentem i novum w polskiej kinematografii. Dlatego, jak w przypadku każdego kontrowersyjnego obrazu, można go albo od razu pokochać, albo znienawidzić (i to nie tylko ze względu na umieszczenie fabuły w tandetnych latach osiemdziesiątych).

Z pewnością film elektryzuje charakteryzacją aktorów, naturalnością nagości oraz oryginalnością w przedstawianiu sztampy dancingowej otoczki.

Córki dancingu

Sam film, chociaż jest historią fikcyjną, to jednak mocno czerpie z wątku autobiograficznych reżyserki. Agnieszka Smoczyńska mieszkała bowiem przy sali dancingowej. Muzykę do filmu napisały Barbara i Zuzanna Wrońskie, które wręcz wyssały z mlekiem matki świat dancingów lat osiemdziesiątych. Razem z rodzicami przez kilka lat podróżowały po całej Polsce z przedstawieniami.

Film wejdzie do kin 25 grudnia 2015 roku. W rolach głównych wystąpią między innymi Kinga Preis, Michalina Olszańska, Marta Mazurek, Magdalena Cielecka, czy Katarzyna Sawczuk.

Zapraszamy do obejrzenia trailera:

corki-dancingu_plakat

Tytuł: Córki Dancingu

Reżyseria: Agnieszka Smoczyńska

Występują: KINGA PREIS, MICHALINA OLSZAŃSKA, MARTA MAZUREK, JAKUB GIERSZAŁ, ANDRZEJ KONOPKA, ZYGMUNT MALANOWICZ, MARCIN KOWALCZYK, MAGDALENA CIELECKA, KATARZYNA HERMAN, KATARZYNA SAWCZUK

Data premiery: 25 grudnia 2015 r.

 

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz