Seks – pozycja dla praktykujących już w księgarniach

Joanny Mielewczyk napisała książkę prawdziwą, która w sposób wieloaspektowy opowiada o życiu seksualnym Polaków. Z pewnością doświadczenie nabrane podczas trójkowej audycji pt. Seks nasz powszedni w doskonały sposób przygotowało autorkę do tak kompleksowego i zarazem trudnego tematu. Seks. Pozycja dla praktykujących pojawi się w księgarniach już w środę (23 września).

Specjalnie dla naszych czytelników przedstawiamy fragmenty książki Joanny Mielewczyk. A już niedługo na naszych łamach znajdziecie recenzję tej nowej publikacji o życiu seksualnym Polaków. Zapraszamy!

[button url=https://godowy.pl/seks-pozycja-dla-praktykujacych-recenzja icon=arrow-right]Przeczytaj recenzję Seks pozycja dla praktykujących[/button]

Rozdział 2

Komunikacja.

Co w seksie zawodzi najbardziej?

Wstyd – tabu – spełnienie – zdrowie seksualne – stereotypy – oczekiwania

Rozmawiałem ostatnio z dziewczyną, która opowiedziała o reakcji swojego partnera po seksie. On leżał, sapał jak parowóz i nagle mówi, że jest zmęczony, jakby się drewna natachał. Na to ona, że to nie jest romantyczne, a ona chciałaby, żeby było. Był piękny seks i teraz oczekiwałaby pięknych słów.

„– No, ale co?
– Powiedz, że mnie kochasz!
– No!
– Ale co »no«? Nie możesz mi powiedzieć, że mnie kochasz?
– Kocham cię.
– Ale jak? Jak mnie kochasz?
– Kocham cię jak… kurczę, jak zupę pomidorową z makaronem!
Tak cię kocham!”
No to ona w płacz! Rozmawiając później z tym facetem, zapytałem go, dlaczego porównał swoją dziewczynę do zupy pomidorowej z makaronem. „Bo, kurwa, z ryżem nie lubię!” – usłyszałem.

Piotr Adamczyk

Od wielu lat mamy w Polsce utrzymujący się model wychowania do wstydliwości. O pewnych tematach nie rozmawiamy. W ramach zajęć z wychowania do życia w rodzinie nie podejmuje się w sposób wystarczający tematyki związanej z seksualnością człowieka, z miłością. Nawet jeśli wchodzimy w związek ze swoimi wcześniejszymi doświadczeniami i jest to związek, na którym nam zależy, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że tak naprawdę nie wiemy do końca, czego oczekuje druga strona. Tego się można nauczyć.

Prof. Zbigniew Izdebski

Rozdział 3

Panowie, ale też panie, na start!

Wolimy uprawiać seks czy sport?

Stres – lęk przed porażką – seks kompulsywny – dominacja – duchowość

Dla wielu par seks jest rodzajem zadania do wykonania. Oboje stają przed egzaminem – mają się dobrze zaprezentować, bo będą oceniani. W dodatku mężczyźni być może są bardziej krytyczni wobec siebie, dlatego że jakość seksu – może bardziej niż dla kobiet – stanowi dla nich pewien ekwiwalent ich wartości. Dlatego jeśli seks nie wychodzi, nie jest taki, jak powinien, samoocena gwałtownie się obniża.
Kobiety mają tendencję, by szukać w sobie przyczyny tego, że seks nie wychodzi. Często nie chcą i nie potrafi ą konfrontować partnera z tym, że nie jest tak, jak być powinno, nie tylko w seksie. I oszczędzają go, biorąc pewne rzeczy na siebie, przeczekując pewne fazy. Wręcz ignorują swoje potrzeby seksualne, rezygnują z nich, by nie urazić partnera i dla świętego spokoju.

 

Fragmenty książki udostępnione dzięki uprzejmości redakcji Wydawnictwa Znak.

 

pan godowego

Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz